Wyjścia Wysokogórskie
 

Zastanawiałeś się kiedyś czy można w Tatrach wejść gdzieś dalej, wyżej, trudniej nie będąc taternikiem, nie znając sztuki asekuracji i nie posiadając wlasnego sprzętu? Jeżeli tak, to z pewnością jesteś osobą, do której ta oferta jest skierowana! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pasji, jaką są Tatry, nasi przewodnicy uchylą dla Ciebie drzwi do tego mniej znanego, wspaniaego świata turni i szczytów "wyłącznie dla taterników", umożliwią Ci zejście ze znakowanego szlaku turystycznego i bezpiecznie wprowadzą w rejony niedostępne dla turystów. Wielokrotnie jest to spełnienie górskich marzeń, przekraczanie wlasnych granic, doświadczanie nowych emocji! 
Tatry poza rozległymi możliwościami wędrówek szlakami, oferują również piekne rejony o charakterze wysokogórskim, wymagającym dobrego rozeznania w topografi, pewnego poruszania się w terenie eksponowanym, opanowania sztuk asekuracji i bezpieczeństwa w świecie skalnych ścian i turni. Ale Ty nie musisz się o to martwić! Nad realizacją wszelkich planów wysokogórskich będzie czuwał fachowiec, przewodnik SWPT.
W swojej ofercie proponujemy wejścia na tak słynne szczyty jak Mnich, symbol taternictwa, chyba najbardziej rozpoznawalną iglicę skalną w całych Tatrach. Jego sylwetkę znajdziemy w odznakach i tak zwanych "blachach" przewodników tatrzańskich od wielu dekad. Jest to góra marzenie dla wielu osób, spoglądających na jej smukły kształt z perspektywy Morskiego Oka czy szlaków turystycznych w jego rejonie. Nie ma tu "łatwego" wejścia, wszystkie drogi prowadzące na wierzchołek, są drogami taternickimi. Ta najłatwiejsza, z Dolinki Za Mnichem, przez Płytę też jest drogą wymagającą asekuracji, a z wierzchołka najłatwiej jest zjechać na linie. To właśnie tędy, już w końcu XIXw., wdrapali się na szczyt pierwsi zdobywcy Mnicha. I to wydarzenie uznano za początek polskiego taternictwa! Obecnie, dzięki naszym przewodnikom, wielu klientów doświadczyło emocji związanych ze zdobywaniem tego niezwykłego szczytu i stanęło na jego wierzchołku!
Oczywiście Mnich, to nie jedyna góra poza szlakiem turystycznym, godna zainteresowania i wysilku jej zdobywania. Tatry mimo, iż są niewielkie na tle innych znanych łańcuchów górskich, oferują praktycznie nieograniczoną liczbę możliwości wyjść wysokogórskich. Wszystko zależy od chęci, pomysłu, wlasnych preferencji i tego co, chcielibyśmy zrealizować. Nasi przewodnicy otwarci są na wszelkie propozycje i pomogą w dobraniu oraz realizacji niemal każdego projektu wysokogórskiego, zarowno latem jak i zimą.
Oczywiście sami też podpowiadamy jakie cele są atrakcujne i warte realizacji. W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in. wejścia na takie szczyty jak Mięguszowieckie Szczyty, Cubrynę, Niżne Rysy, Żabiego Mnicha, Wołowy Grzbiet, Zadniego Mnicha, Ciemnosmreczyńską Turnię, Zadni Kościelec czy Zawratową Turnię.
Znakomitym dopełnieniem tej oferty są drogi graniami jak Grań Świnicy, Kościelców, Grań Fajek czy Grań Żabiego Konia. Również małe i niepozorne turnie mogą być znakomitymi celami wysokogórskimi. Z pewnością wejścia na tak eksoponowane turnie jak Żabia Lalka, Tomkowe Igły czy Żabi Koń, zapewnią wiele niezapomnianych emocji.